Naslovnica Sport u Belišću Aktivnosti Udruga Politika O Projektu Pravilnik objavljivanja Kontakt
Korisni?o ime
XMLRSS kanal
Web povezuje ljude - Sportske aktivnosti
Nakon devet kola ŠK Belišće na 7. mjestu 10.10.2007

Proteklog vikenda u Belom Manastiru odigrana su tri kola jesenskog dijela natjecanja II. Hrvatske šahovske lige - istok, u kojoj se natječe 12 ekipa.
U 7. kolu, koje je odigrano u subotu prijepodne, ekipa ŠK Belišće pobijedila je ŠK Ilok 3,5:2,5. Isti dan u popodnevnim satima neriješeno 3:3 odigrali su sa ŠK Protein iz Bobote. U nedjelju je odigrano 9. kolo u kojem su Belišćani izgubili 2,5:3,5 od ekipe ŠK Vinkovci. Nakon devet odigranih kola seniorska ekipa ŠK Belišće ima 25,5 bodova i zauzima 7. mjesto. Trenutno je u vodstvu ekipa ŠK Slaven iz Vukovara s 37,5 bodova , a slijede ŠK Vinkovci iz Vinkovaca i ŠK Mladost iz Ernestinova s 33 boda.
Konačni poredak saznat ćemo 11. studenog u Valpovu, gdje će se odigrati posljednja dva kola ovogodišnje II. HŠL- istok.

Pripreme za novu odbojkašku sezonu 10.10.2007

U predstojećoj natjecateljskoj sezoni 2007./2008. odbojkašice Belišća natjecat će se u 2. slavonskoj ligi Slavonije i Baranje u kojoj je 13 ekipa. Pripreme za novu sezonu počele su 10. kolovoza, a prozivki se odazvalo 14 igračica. U ekipu se vratila Jelena Bungić, a neke od igračica stare postave napustile su ekipu jer su nakon završetka srednjoškolskog obrazovanja otišle na fakultete. Prema riječima trenera Karla Kaptalana nadolazeća bi sezona trebala biti vrlo zanimljiva i kvalitetna te se nadaju većem zanimanju navijača i gledatelja, a s obzirom na pomlađenu ekipu u klubu su ambicije vrlo visoke.
S pripremama su započele i kadetkinje, koje će kroz 3. slavonsku ligu voditi trenerica Marija Majdenić.

Juniori razbili Brođane 06.10.2007

KK BELIŠĆE - KK SVJETLOST 112:59

(24:14, 25:24, 39:10, 24:11)

SlikaU prvoj utakmici doigravanja naši juniori uvjerljivo pobijedili ekipu Svjetlosti iz Slavonskog Broda. Dobro smo otvorili utakmicu i prvu četvrtinu završili na +10. U drugoj četvrtini naš trener Antun Katalenić ostavlja svoj dva ponajbolja igrača Marjančevića i Raiča na klupi zbog dvije osobne pogreške. Gosti to koriste i odličnim šutem s vanjskih pozicija ne dozvoljavaju našoj ekipi da znatnije poveća prednost. U treću četvrtini ulazimo s udarnum petorku Marjančević, Lipovac, Meško, Raič i Simov koja odličnom igrom povećava prednost na +25.

Više
Nastavak II. HŠL - istok 04.10.2007

U subotu i nedjelju, 6. i 7. listopada 2007. godine u hotelu Patria u Belom Manastiru održat će se tri kola jesenskog dijela II. Hrvatske šahovske lige - istok. U subotu s početkom u 9:30 sati seniorska ekipa ŠK Belišće igrat će protiv ŠK Ilok iz Iloka, a u 16 sati protiv ŠK Protein iz Bobote. U nedjelju u 9:30 sati protivnici Belišćanima bit će ekipa ŠK Vinkovci iz Vinkovaca.
Nakon šest odigranih kola u proljetnom dijelu natjecanja seniorska ekipa ŠK Belišće zauzima 7. mjesto sa 16,5 bodova.

Juniori u pohodu na prvenstvo 04.10.2007

SlikaPrvi dio juniorskog prvenstva ('90 godište) igrao se u dvije grupe a u svakoj grupi sudjelovalo je po 7 ekipa. Dvije prvoplasirane ekipe iz svake grupe plasirale su se u završnicu juniorskog prvenstva regije istok. Naši juniori bili su uvjerljivi u svojoj grupi i bez poraza osvojili prvo mjesto.

U završnicu se se plasirale ekipe: Belišća, Osijeka 2006, Đakova i Svjetlosti.

Više
Belišćani osvojili međunarodni turnir 30.09.2007

SlikaNaša seniorska ekipa osvojila je prvo mjesto na međunarodnom turniru Belišće 2007. Odličnom igrom u finalu pobijedili smo ekipu košarkaškog kluba Podravac iz Virja. Nakon izjednačene prve četvrtine, u kojoj su se ekipe izmjenjivale u vodstvu, u drugoj četvrtini naša ekipa igra vrlo čvrstu i agresivnu obranu za koju gosti nisu imali rješenje. Ovakva igra rezultirala je velikim brojem ukradenih lopti (13) koje su naši igrači pretvarali u lagane poene. Kada je, uz odličnu obranu, proradio i šut pobjednik je bio odlučen. Odlična igra naše ekipe pred početak prvenstva obradovala je upravu, navijače i simpatizere kluba.

Više
Nova pobjeda nad Vinkovcima 27.09.2007

KK BELIŠĆE - KK VINKOVCI 95:58

(18:14, 30:6, 24:18, 23:20)

SlikaJoš jedna pobjeda naše ekipe. Na domaćem terenu uvjerljivo je pobijeđene ekipa Vinkovaca koja je pružila dostojan otpor samo u prvoj četvrtini. U drugoj četvrtini naš trener uvodi u igru juniorsku postavu. Juniori su odigrali nevjerojatnu četvrtinu u kojoj su doslovno razbili protivnika. Čvrsta i agresivna obrana nije dala Vinkovčanima priliku za postizanje pogotka, a raspoloženi napad je kažnjavao svaku pogrešku gostiju. U ovoj četvrtini Vinkovčani su uspjeli postići samo 6 koševa. Do kraja utakmice naši igrači su samo održavali stečenu prednost. Trener Antun Katalenić dao je priliku svim igračima. Posebno veseli odlična igra juniora koje očekuje završnica juniorskog prvenstva regije istok.

Više
Seniorski turnir 27.09.2007

SlikaU subotu 29.09.2007. košarkaški klub Belišće je domaćin međunarodnog seniorskog turnira.

Turnir se igra u Nastavno športskoj dvorani Belišće a početak turnira je u 10 sati.

Trener Belišća Antun Katalenić iskoristit će ovaj turnir za

uvid u trenutne mogućnosti ekipe i pojedinih igrača

pred početak natjecanja u A2 ligi istok.

(13:22, 19:19, 14:27, 23:22)

SlikaOdigrali smo još jednu pripremnu utakmicu. Ovaj put bili smo gosti Vinkovčana. Nastupili smo bez dva vrlo važna igrača Deana Stubičana i Nenada Cvenića koji su lakše ozlijeđeni. Od samoga početka utakmice naša ekipa je dominirala na terenu. Tijekom cijele utakmice naši igrači održali su rezultatsku prednost stvorenu na početku. Na kraju treće četvrtine prednost se povećala na nedostižnih +22. U četvrtoj četvrtini trener je dao priliku najmlađim igračima da pokažu što znaju. Iznimnu šutersku večer imao je raspoloženi Goran Vidaković koji je postigao 25 poena (5 trica). U četvrtak 27.09. Vinkovčani će gostovati u Belišću i odigrati još jednu pripremnu utakmicu. Utakmica se igra u Nastavno športskoj dvorani Belišće s početkom u 19 sat.

Više
Naša budućnost 21.09.2007

SlikaSvake godine naš klub okuplja ˝neke nove klince˝
u svojoj tradicionalnoj školi košarke.
Ove godine okupljaju se djeca rođena 1998, 1999 i 2000 godine.
S njima će četiri puta tjedno raditi trener Drago Nikšić
kojem će pomagati i ostali treneri iz kluba.
Ove godine prvi put u rad će biti uključene i djevojčice
koje će trenirati zajedno s dječacima. Cilj nam je da se djeca dobro zabavljaju i kroz igru nauče osnove košarkaške igre. Svi neće postati igrači našeg kluba ali će sigurno zavoljeti košarku i ona će postati dio njihovog života.

(28:24, 27:19, 22:28, 21:20)

SlikaOdigrali smo još jednu prijateljsku utakmicu na domaćem parketu. Nakon poraza od odlične ekipe Darde ugostili smo ekipu Vukovara. Ovu utakmicu naš trener Antun Katalenić iskoristio je za uigravanje ekipe tako da su igrali svi igrači. U prvoj četvrtini naša ekipa igra dobro u napadu ali vrlo loše u obrani. Svi igrači su igrali samo u napadu tako da se pucalo iz svih pozicija. U drugoj četvrtini trener uvodi red i disciplinu i naša ekipa podiže agresivnost u obrani. Na poluvrijeme odlazimo sa +12. U nastavku utakmice sigurnom igrom održavamo stalnu prednost i utakmicu privodimo kraju sa prednošću od 7 poena. Posebnu šutersku večer imali su raspoloženi Marko Bušić, Boris Hartman i Goran Vidaković koji su pogađali u serijama.

Više
Poraz od prošlogodišnjeg prvaka 5.9.2007

KK BELIŠĆE - KK VRIJEDNOSNICE DARDA 77:98

(16:30, 17:26, 29:18, 15:24)

SlikaU drugoj pripremnoj utakmici ugostili smo prošlogodišnje prvake A2 lige istok ekipu Darde. Obje ekipe igrale su bez nekoliko važnih igrača. Naša ekipa bez Deana Stubičana i Nikole Peterneka a ekipa gostiju bez svog najzvučnijeg pojačanja u ovoj sezoni Zvonimira Ridla. Unatoč izostancima igrala se odlična košarka. Već u prvoj četvrtini gosti prave veliku razliku +14. Naša ekipa bez centarske linije teško se mogla suprotstaviti gostima. Ni u drugom dijelu situacija nije bila mnogo bolja te naša ekipa odlazi na odmor sa -23. Nakon poluvremena naši igrači igraju nešto bolje i približavaju se na -8. Iskusni košarkaši Darde nisu dozvolili ništa više od toga i utakmica završava njihovom uvjerljivom pobjedom.

Više
Pobijeda nad Vukovarom s pola koša razlike 31.08.2007

HKK VUKOVAR - KK BELIŠĆE 71:72

(21:20, 11:19, 19:14, 20:19)

SlikaNaša ekipa odigrala je prvu pripremnu utakmicu u gradu heroju Vukovaru. Domaćini nakon dugog izbivanja s košarkaške scene ulaze u natjecanje A2 lige istok s velikim ambicijama i odličnim trenerom Damirom Voloderom. Ova utakmica bila je pravi ispit za našu mladu ekipu. U prvoj četvrtini domaća ekipa igra nešto bolje i osigurava minimalnu prednost. U drugoj četvrtini naša ekipa prelazi na zonski presing na koji domaćini nisu imali odgovor. Na odmor odlazimo sa 7 pogodaka prednosti. U trećoj četvrtini domaćin preko svojih visokih igrača Pušića i Kovačevića smanjuje vodstvo naše ekipe na samo 2 poena zaostatka. Posljednja četvrtina igrala se koš za koš a ekipe su se izmjenjivale u vodstvu. Naša ekipa uspjela je izdržati pritisak domaćina. Dvadeset sekundi prije kraja utakmice Matej Kuna pogađa tricu i osigurava pobjedu.

Više
Završeno državno kadetsko prvenstvo 03.09.2007

SlikaOd 26. kolovoza do 1. rujna 2007. u Šibeniku je održano pojedinačno kadetsko prvenstvo Hrvatske u šahu do 9, 11, 13 i 15 godina. U konkurenciji kadeta do 11 godina nastupilo je 38 mladih šahista, a među njima i Grgur Salai, jedini predstavnik ŠK Belišće na ovogodišnjem prvenstvu. Prvenstvo se igralo po pravilima FIDE tempom igre 30 minuta plus 30 sekundi po odigranom potezu po igraču. Grgur je nakon devet odigranih kola osvojio četiri boda i zauzeo 25. mjesto.

Državno kadetsko prvenstvo u šahu 24.08.2007

Od 26. kolovoza do 1. rujna 2007. u Šibeniku će se održati pojedinačna kadetska prvenstva Hrvatske u šahu do 9, 11, 13 i 15 godina u organizaciji Hrvatskog šahovskog saveza i Solarisa d.d. Prvenstva se igraju po pravilima FIDE, odigrat će se devet kola, a tempo igre ovisi o dobnoj skupini. Tako će kadeti do 9 i 11 godina igrati 30 minuta plus 30 sekundi po odigranom potezu po igraču, a igrači i igračice do 13 i 15 godina 90 minuta plus 30 sekundi.
U konkurenciji do 11 godina nastupit će i član Šahovskog kluba Belišće Grgur Salai, koji je u Šibenik otputovao u pratnji trenera Stjepana Puljeka.