Naslovnica Sport u Belišću Aktivnosti Udruga Politika O Projektu Pravilnik objavljivanja Kontakt
Konačno pobjeda 09.12.2007

KK Osijek 2006 II - KK Belišće 82:100

(31:31, 16:22, 20:21, 15:26)

Suci: Tomislav Dagen i Zoran Gotić (oba Osijek)

SlikaNaša seniorska ekipa konačno je ostvarila pobjedu. U dvorani tehničke škole u Osijeku pobijeđena je druga ekipa Osijeka 2006. Mladi osiječani pružili su vrlo jak otpor. Odličnom i borbenom igrom nisu dozvolili našoj ekipi da ostvari značajniju prednost tako da smo se mučili tri četvrtine. Pogreške naših igrača u trenucima kad se utakmica trebala «prelomiti» na našu stranu vraćale su domaćine u igru.

Više
Novo poraz u B1 Ligi 09.12.2007

KK Rekord Tim - KK Belišće II 102:76

(22:12, 25:30, 28:19, 27:15)

Suci: Krešimir Peić i Josip Došen (oba Slavonski Brod)

SlikaNaši juniori doživjeli su još jedan poraz u B1 ligi. Kako su isti dan bile dogovorene utakmice A2 i B1 lige za očekivati je bilo da će se trenerski tandem Katalenić – Nikšić odlučiti za seniorsku utakmicu. Tako je naša ekipa u Oriovcu nastupila znatno oslabljena a treneri su čuvali važnije igrače za utakmicu u Osijeku. Takva ekipa nije mogla parirati fizički jačim gostima koji su prezentirali vrlo oštru igru.

Više
Konačno jedna pobjeda 02.12.2007

KK Belišće II - KK Orahovica 89:78

(23:18, 22:29, 24:17, 20:14)

-STATISTIKA-

Suci: Andrej Bičak (Valpovo) i Boris Angirević (Belišće)

SlikaJuniori ostvarili još jednu pobjedu u B1 ligi. Pobijeđena je vrlo dobra ekipa Orahovice. Naša ekipa nastupila je bez ozlijeđenog Nikole Peterneka koji je cijelu utakmicu presjedio na klupi i čije ne igranje se jako osjetilo. Bolje smo otvorili utakmicu i u prvoj četvrtini poveli 23:18. U drugoj četvrtini gosti se vraćaju na krilima Josipa Radočaja koji je dalekometnim ubačajima (4 trice) izluđivao našu obranu. Nakon nekoliko naših promašenih zicera gosti odlaze na odmor s prednošću +2. U ovom dijelu utakmice dobro je odigrao Josip Lipovac zahvaljujući njemu zaostatak na poluvremenu nije bio veći. U nastavku utakmice igramo puno bolje a naša dva ponajbolja igrača Marko Marjančević i Mario Raič počinju pogađati koš gostiju tako da vrlo brzo prelazimo u vodstvo.

Više
Niz poraza se nastavlja 01.12.2007

KK Belišće - KK Našice 74:82

(16:15, 21:26, 13:16, 24:25)

Suci: Vedran Lesko i Tomislav Dagen (oba Osijek)

SlikaNaši seniori doživjeli su još jedan neugodan poraz na domaćem terenu od ekipe Našica. Ovaj poraz pokazao jer da je naša ekipa u velikoj krizi i to u velikoj krizi igre. Igračima se ne može prigovoriti na borbenosti i htijenju ali u igri ništa ne funkcionira. Posebno zabrinjava strašno loš šut 13% za 3 poena (4/30) kao i neodgovornost igrača koji šutiraju iz svih pozicija što se nastavlja iz kola u kolo.
Zabrinjavajuće je da u forsiranju dalekometnog šuta pod svaku cijenu prednjače najiskusniji igrači Stubičan (0/5) Kuna (1/5) za kojim onda kreće i nešto mlađi Marko Bušić (0/6). Unatoč ovako lošem šutu i neorganiziranoj igri ekipa Našica nije uspjela ostvariti prednost koja bi im osigurala mirnu završnicu.

Više
Junioriori porazeni u B1 ligi 28.11.2007

KK Belišće II - KK Beli Manastir 91:99

(28:25, 22:24, 18:21, 23:29)

Suci: Boris Angirević i Vedran Borić (oba Belišće)

KK BELIŠĆE: Paloh 1, Mihačić 11, Raič 14, Simov 8, Tomić 2, Marjančević 34, Bosanac, Budimir 12, Mesić 4, Šestanj 5
Trener: Antun Katalenić
Pomoćni trener: Drago Nikšić

KK BELI MANASTIR: Radulović 5, Juhas 23, Miler, Skenderović 30, Dimić, Mačik, Škojo 14, Đurić, Majstorović 22, Novaković 4, Lukić 2
Trener: Marijanović Z.

-Uskoro opširnije-

Seniori poraženi u Đakovu 24.11.2007

KK Đakovo - KK Belišće 94:84

(18:21; 25:20; 27:17; 24:26)

SlikaIZJAVA TRENERA: Iako smo nastupili vrlo oslabljeni, bez 5 standardnih prvotimaca, Marka Bušića, koji je trenutno naš najbolji strijelac, te Stubičana, Vidakovića, Hartmana i Cvenića odigrali smo jednu vrlo dobru i borbenu utakmicu, što se ne može reći za prošle dvije utakmice sa Valpovom i Županjom. Htijenje i borbenost je bila na visokom nivou i mislim da smo i ovako oslabljeni mogli slaviti u Đakovu, a najveći razlog zašto nismo, vidim u puno promašenih slobodnih bacanja i izgubljenih lopti što se može opravdati neiskustvom, jer smo u ekipi imali samo 2 seniora. Mislim da nakon ove utakmice nemamo za čime žaliti, jedino mi je žao što igrači koji su nedostajali nisu bili sa nama u Đakovu da vide kako se njihove mlađe kolege bore za svoj klub, za što, svi koji su nastupili zaslužuju samo pohvale.

Više
Belišće - Retfala 3:2 22.11.2007

Odbojkašice Belišća u subotu, 17. studenoga odigrale su utakmicu 6. kola II. slavonske lige protiv ekipe Retfale iz Osijeka. Nakon napetih pet setova Belišćanke su pobijedile 3:2 i osvojile dva boda. U šest odigranih utakmica imaju šest pobjeda sa samo tri izgubljena seta i osamnaest dobivenih.

Rezultati po setovima 20:25, 25:16, 25:21, 13:25, 15:6
OK Belišće: Šarlija, Klobučar, Bakaran, Mujkanović, Srakić, Čolić, Strugačevac, Bungić, Nađ, Glavaš, Kovač, Iličić.
Trener: Karlo Kaptalan
OK Retfala: Danilović, Ujvari, Varga, Jurković, Škondra, Dujravas, Dubravac, Zandd, Špehar Dubac
Trener: Damir Rukovanjski
Suci: Željko Vučak (Valpovo) i Josipa Flam (Osijek)

Novi poraz 22.11.2007

KK Belišće - KK Županja 91:94

(27:29, 25:31, 14:28, 25:16)

Suci: Igor Ivić i Stjepan Jozipović (oba Đakovo)

SlikaJoš jedan ˝neočekivani poraz˝ na domaćem terenu. Izgubili smo od ekipe Županje. Ovaj poraz, drugi za redom, u vlastitoj dvorani pokazao je da nešto ne štima u ekipi. Očito je ekipa u velikoj krizi. Neborbenost i nedisciplina u igri veliki su problem. Svaki igrač uzima sebi pravo da šutira kad hoće ili da akciju završava kao da suigrači ne postoje a sankcija nema. Očito je da će treneri morati poduzeti ˝šok terapiju˝ma kako se ona zvala.

Više
OK Belišće - OK Pivovara 3:0 11.11.2007

Izabranice trenera Karla Kaptalana slavile su i nakon 4. kola II. slavonske odbojkaške lige. Nešto manje od sat vremena trebalo je odbojkašicama Belišća da svladaju gošće iz Osijeka rezultatom 3:0

Rezultati po setovima 25:18, 25:17, 25:12
OK Pivovara: Škorić, Grbić, Brkić, Vidaković, Pavičić, Majer, Peček, Čakalić, Kobaš, Šutalo, Čavar, Lukavski
Trener: Danijel Mazur
Suci: M. Zamaklar (Belišće) i S. Petrović (Valpovo)
Opunomoćenik: Z. Glasovac (Belišće)

Poraz juniora u derbiju 11.11.2007

KK Belišće - KK Osijek 2006

(16:23, 18:18, 26:17, 21:23, 2:10)

Suci: Krešimir Peić i Ivan Holik (oba Slavonski Brod)

SlikaNaši juniori poraženi su u odlučujućoj utakmici juniorskog prvenstva za odlazak na poluzavršnicu prvenstva hrvatske od ekipe Osijeka 2006. Juniori Belišća i Osijek odigrale su još jednu zanimljivu i neizvjesnu utakmicu u kojoj su obje ekipe imale priliku za pobjedu. Utakmicu su odlično otvorili gosti. Predvođeni Krajinom, koji je dva puta atraktivno zakucao, završavaju prvu četvrtinu s prednošću od +7. U drugoj četvrtini igra se koš za koš i gosti ne dozvoljavaju našim igračima da smanje prednost. U ovom periodu igre našu ekipu nije služio šut tako da smo rezultat održavali zahvaljujući odličnoj igri Marka Marjančevića.

Više
Neočekivan poraz od Valpova 10.11.2007

KK Belišće - KK Valpovo 76:93

(21:30, 24:23, 11:18, 20:22)

SlikaNaši seniori u 5. kolu A2 lige istok zasluženo su izgubili od ekipe Valpova. Valpovčani su ušli u utakmicu vrlo motivirano. Predvođeni svojim najboljim igračem Hrvojem Čamagajevcem i borbenim Damirom Markotom od početka utakmice prelaze u vodstvo koje naša ekipa nikako nije uspijevala sustići. Na poluvremenu gosti već imaju prednost od +8. Ovo vodstvo unosi dodatnu nervozu u našu igru koja postaje rastrgana i nepovezana. Naš trener pokušao je čestim izmjenama pronaći raspoloženu petorku ali je danas jednostavno nije bilo.

Više
Junioriorima 5 uzastopna pobjeda u B1 ligi 08.11.2007

KK A.Harambašić - KK Belišće 66:84

(14:29, 17:22, 17:16, 18:17)

SlikaNaši juniori odigrali su utakmicu 5. kola B1 lige u Donjem Miholjcu, prije redovnog kola, jer naša ekipa u nedjelju igra odlučujuću utakmicu juniorske lige protiv ekipe Osijeka 2006. Miholjčani su pristali na ranije odigravanje utakmice na čemu im zahvaljujemo.
Sama utakmica nije bila osobito zanimljiva. Ekipa domaćina nastupila je u znatno oslabljenom sastavu tako da naši juniori nisu imali težak posao. Već u prvoj četvrtini naša prva postava stvara prednost +15 koja se pokazala nedostižnom za domaćine. U nastavku utakmice trener je dao priliku svim igračima koji su igrali vrlo borbeno i agresivno tako da je na kraju utakmica završila +18 u našu korist.

Više
Još jedna rutinska pobjeda 04.11.2007

KK Vinkovci - KK Belišće 76:91

(17:23, 20:24, 16:20, 23:24)

Suci:
Miroslav Kontrec i Krešimir Grljušić

SlikaNaši seniori u 4. kolu A2 lige istok gostovali su u Vinkovcima i zabilježili još jednu pobjedu. Dobro smo otvorili utakmicu. Postižemo nekoliko laganih koševa iz kontranapada i već na početku utakmice vodimo 8:0 i primoravamo domaćeg trenera da pozove minutu odmora. Do kraja četvrtine igramo dosta opušteno i domaćini uspijevaju smanjiti prednost na samo 3 koša zaostatka. U nastavku utakmice podižemo agresivnost u obrani i povećavamo prednost koja se stalno kretala između 10 i 15 koševa. Domaćini pokušavaju zonom odvesti utakmicu u neizvjesnu završnicu ali naši šuteri pogađaju sve otvorene šuteve i mirno utakmicu privodimo kraju. U našoj ekipi odlično su odigrala braća Bušić, Marko i Ivan, koji svojim koševima nisu dozvoljavali Vinkovčanima da uđu u ozbiljniju seriju koja bi dovela u pitanje našu pobjedu. Mora se priznati da naša ekipa nije prikazala posebno lijepu igru ali je zabilježila vrijednu pobjedu u gostima protiv vrlo borbene ekipe Vinkovaca.

Više
Juniori i dalje uvjerljivi u B1 ligi 03.11.2007

KK Belišće - ŠK Osijek

(34:15, 28:15, 30:17, 24:11)

Suci: Vedran Borić i Boris Angirević (oba Belišće)

SlikaNaši juniori nastavljaju s odličnim igrama u B1 ligi. U 4. kolu na domaćem parketu pobijeđena je ekipu Škole košarke iz Osijeka. Naši igrači danas su bili raspoloženi za igru. Od početak utakmice nametnuli smo vrlo agresivnu igru i u napadu i u obrani. Naša prva petorka doslovno je razbila goste. Već na poluvremenu vodili smo čak sa +32. U ovom periodu sjajno je odigrao Mario Raič koji je za 17 minuta provedenih u igri postigao 30 koševa, uz odličan šut 10/12 za 2 poena i 3/4 za 3 poena. Zanimljivo je da je cijela ekipa gostiju u prve dvije četvrtine uspjela postići 30 koševa. U nastavku utakmice naš trener dao je priliku svim igračima ali gosti nisu uspjeli smanjiti zaostatak. Utakmica je završila uvjerljivom pobjedom 116:58. Veliku razliku u kvaliteti ovih dviju ekipa pokazuje i podatka da smo imali 31 ukradenu loptu a gosti samo 4.

Više
Juniori i dalje bez poraza u B1 ligi 28.10.2007

KK Belišće - KK Hebrang 97:78

(28:18, 22:25, 26:20, 21:15)

Slika
Naši juniori ostvarili još jednu uvjerljivu pobjedu u B1 ligi istok. Na domaćem parketu pobijedili smo ekipu Hebranga iz Slavonskog Broda. Od početka utakmice naša ekipa igra agresivnu i borbenu obranu i već u prvoj četvrtini dolazimo do prednosti od +10. U nastavku utakmice samo povećavamo prednost do konačnih +19. Naša ekipa pokazala je odličnu fizičku pripremljenost jer je cijelu utakmicu odigrala u veoma visokom ritmu. Ovakav način igre doveo je do velikog brojem osvojenih lopti čak 22. U našoj ekipi odlično je odigrao Marko Marjančević koji je postigao 27 poena uz 5 ukradenih lopti i 2 asistencije a pratili su ga Mario Raič (26 poena) i Nikola Peternek (17 poena). Kod ostiju najbolji je bio Marko Mijić koji je postigao 16 poena. Ovo je bila treća uzastopna pobjeda naših juniora u B1 ligi.