Naslovnica Sport u Belišću Aktivnosti Udruga Politika O Projektu Pravilnik objavljivanja Kontakt
Peta uzastopna pobjeda nad Vukovarcima 27.10.2007

KK Belišće - KK Vukovar 77:74

(14:21, 16:17, 32:17, 15:19)

-STATISTIKA-

Suci: Krešimir Arar i Ivan Čuljak (oba Slavonski Brod)

SlikaNaši seniori ostvarili su drugu pobjedu. U 3. kolu A2 ligi istok, na domaćem parketu, pobijedili smo ekipu Vukovara. Vukovarci su se u Belišću predstavili kao odlična ekipa. Sjajno otvaraju utakmicu i već sredinom prve četvrtine imaju prednost od +13 koševa najviše zahvaljujući iskusnom Bruni Petroviću koji je pogađao iz svih pozicija i Dariu Pušiću koji je dominirao pod obručima. Naši igrači, u tom periodu, nikako nisu mogli ˝pronaći˝ šut. Promašivali smo sve otvorene šuteve za 2 i 3 poena. Agresivnom obranom do kraja četvrtine uspjeli smo smanjiti prednost gostiju na prihvatljivih 7 poena zaostatka. U drugoj četvrtini gosti nastavljaju s dobrom igrom i ne dozvoljavaju našim igračima da smanje prednost. Naš trener Antu Katalenić čestim je izmjenama pokušao je pronaći raspoloženog šutera ali mu to nije polazilo za rukom. Pred kraj druge četvrtine gosti vode +11 ali sa zvukom sirene Matej Kuna pogađa za tri poena tako da na odmor odlazimo ˝samo˝ sa 8 poena zaostatka.

...

U trećoj četvrtini kao da je na terene izašla sasvim neka druga ekipa Belišća. Borbenom igrom i odličnim šutom vrlo brzo utakmicu okrećemo u svoju korist. Naši igrači držali su visoki ritam, tijekom cijele četvrtina, koji gosti nisu mogli pratiti. U tom periodu odlično je odigrao Matej Kuna koji je pogodio 4 trice. Ovu četvrtinu dobivamo s uvjerljivih 32:27 i u posljednju četvrtinu ulazimo s prednošću od +7. U posljednjoj četvrtini igralo se koša za koš sve do 2 minute prije kraja kada gosti, s dvije trica dolaze samo na poen zaostatka tako da smo gledali dramatičnu završnicu. 11 sekundi prije kraja utakmice Petrović promašuje šut za tri poena, loptu u skoku osvaja Stubičan a gosti u kontranapadu prekršajem zaustavljaju Borisa Hartmana koji pogađa oba slobodna bacanja i odlučuje pobjednika. U ekipi Belišća odlično su odigrali Matej Kuna (21 poen), Marko Bušić (13 poena) i Dean Stubičan (13 poena) a kod gostiju najbolji je bio Bruno Petrović koji je postigao 32 poena.

Treba napomenuti kako je ovo peta uzastopna pobjeda nad Vukovarom!!!

Izjava trenera Antuna Katalenića:
S razlogom smo se pribojavali utakmice sa Vukovarom jer smo znali da su vrlo kvalitetna ekipa koja ima i nekoliko igrača sa prvoligaškim iskustvom. Utakmicu smo otvorili vrlo loše i cijelo prvo poluvrijeme smo tražili idealnu petorku koja može parirati Vukovarcima.
Nakon poluvremena smo počeli igrati puno bolje kako u napadu tako i u obrani. Nikola Peternek je odlično držao Brunu Petrovića koji nam je zadavao najviše problema u prvom poluvremenu. Iz te odlične obrane dobili smo sigurnost u napadu tako da su nam počeli ulaziti šutevi iz vana. Na krilima Ivana Bušića i Mateja Kune prešli smo u vodstvo. U 27. minuti imali smo 10-tak poena prednosti i Vukovarci su bili već na koljenima, ali sa nekoliko isforsiranih šuteva dajemo priliku gostima da se vrate u utakmicu što su oni i učinili. Na kraju smo, ipak, imali više sreće, strpljenja i hrabrosti kada je Boris Hartman bio mirne ruke i pogodio dva slobodna bacanja za potvrdu pobjede.

KK BELIŠĆE: Raič 3, Kuna 21, Marjančević, I.Bušić 10, Vidaković 2, Stubićan 13, Hartman 9, Lipovac, Meško, Simov, M.Bušić 13, Peternek 6
Trener: Antun Katalenić
Pomoćni trener: Drago Nikšić

KK VUKOVAR: Tomić, Jandrić, Gošak 14, Koljaja, Kovačević, Bekavac 8, Matić, Tustonić, Blažević 5, Dražić, Petrović 32, Pušić 12
Trener: Damir Voloder